Szukaj

Uczniowie klas III TH i IV TH podczas zajęć kursu kosmetycznego.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego o nazwie: "Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II"

Projekt był prowadzony w dniach: 21.01. 2019r. - 2.02.2019r. przez kosmetyczkę Malwinę Zarzycką z Salonu Urody i Wizerunku Orchidea znajdującego się na ulicy Brzeskiej 42 w Radziejowie. Zajęcia były prowadzone w formie teoretycznej oraz praktycznej. Uczniowie poznali budowę paznokcia, choroby paznokci, rodzaje akcesoriów potrzebnych do poszczególnych zabiegów tj: manicure klasycznego, hybrydowego, żelowej i akrylowej metody przedłużania paznokci na formie i tipsie. Poznali dodatkowo zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i paznokcie tj: manicure japoński oraz parafinę dłoni. Kosmetyczka przedstawiła również kosmetykę kolorową czyli makijaż. Uczniowie poznali tajniki makijażu dziennego, wieczorowego oraz sylwestrowego. Nauczyli się rozpoznawać pędzle do makijażu oraz inne akcesoria. Dodatkowo skorzystali z zaproszenia kosmetyczki do salonu Orchidea gdzie mogli wykonać samodzielnie hennę brwi i rzęs, peeling kawitacyjny oraz d'arsonwal.  Kosmetyczka dodatkowo przekazała im wiedzę dotyczącą różnych zabiegów kosmetycznych.

 


Podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe- Kurs animacji czasu wolnego. 

W dniach 23-24 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył sie Kurs Animacji Czasu Wolnego .W ramach projektu "Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II" współfinansowanego przez Unię  Europejską. Kurs został przeprowadony przez znaną w Polsce i za granicą firmę ANIMATOR CENTER  z Krakowa.


W zajęciach udział wzieli uczniowie z klasy Technikum Hotelarskiego. Podczas szkolenia, młodzież miała możliwość poznać techniki animacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zagadnienia związane z psychologią tego typu eventów. Głównym celem kursu było przekazanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z animacją oraz pracą animatora, która coraz częściej poszukiwana jest na rynku pracy w Polsce i za granicą. Program obejmował  oprócz podstaw teoretycznych także praktyczne warsztaty z animacji  takie jak:

  • zabawy z chustą animacyjną
  • modelowanie balonów .
  • technika wielkich baniek.
  • nauka malowania twarzy
  • tańce animacyjne
  • zabawy ruchowe i sportowe
  • zajęcia zespołowe i integracyjne
  • tańce integracyjne
  • i wiele innych.

Na zakończenie  uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia  kursu „Animatora czasu wolnego”. Gratulujemy.


 Nowa pracownia – profesjonalne przygotowanie do zawodu. 

           Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce chętnie uczestniczy   w różnych przedsięwzięciach współfinansowanych przez Unię Europejską. W ramach unijnego projektu „ Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II”, nasza szkoła pozyskała środki na modernizację pracowni

do praktycznej nauki zawodu – technik żywienia i usług gastronomicznych. Dzięki temu możemy się dzisiaj cieszyć nowoczesną salą technologiczną, w której uczniowie zdobywają umiejętności praktyczne, a te z kolei pozwolą im odnaleźć się na obecnym rynku pracy. W związku z pozyskanymi funduszami przeprowadzono generalny remont pracowni żywienia. Uczniowie do dyspozycji mają sześć stanowisk, które są kompleksowo wyposażone w drobny sprzęt kuchenny. Blaty robocze, okapy kuchenne i  meble gastronomiczne wykonano ze stali nierdzewnej. Zakupiono nowe kuchenki indukcyjne z piekarnikami. Ponadto zaplecze zostało wzbogacone o stanowisko  do mycia rąk oraz szafy do przechowywania sprzętu. Jadalnie doposażono w nowy stół  i krzesła dla 24 osób.

Pracownia oddana do użytku spełnia wszystkie standardy higieny i bezpieczeństwa, a także wymagania określone przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

 Nowoczesna pracownia to spełnienie marzeń uczniów a także nauczycieli przedmiotów zawodowych.


Nowa pracownia językowa.  

Od września br. w Zespole Szkół RCKU w Przemystce funkcjonuje nowa, wyposażona w nowoczesny sprzęt, pracownia językowa sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu pt.”Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych  firm II”. 24 – stanowiskowe laboratorium językowe daje uczniom naszej szkoły możliwości doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności niezbędnych nie tylko na egzaminach zewnętrznych, lecz także w zwykłych sytuacjach wymagających porozumiewania się w języku obcym. Ponadto młodzież może rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w różnorodnych konkursach językowych organizowanych i przeprowadzanych w naszej szkole. Do  konkursów najchętniej wybieranych przez młodzież należą: Master Spelling, czyli Mistrz literowania w języku angielskim, konkurs interaktywny „Pokaż nam język”, Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej oraz olimpiady języka niemieckiego o zasięgu ogólnopolskim, takie jak: SPRACHDOKTOR, DEUTSCHFREUND czy LINGUA.PLUS. Jesteśmy przekonani, że nowatorski sprzęt pozwoli uatrakcyjnić prowadzone zajęcia i przyczyni się do podniesienia poziomu nauczania języków obcych.

M. Korzeniewska - Duszek

Liczba gości

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Przydatne linki

Nasi partnerzy